Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Nazwa Koła Naukowego:

Opiekun naukowy:

  • Koło Naukowe Prawa Administracyjnego

    prof. dr hab. Rafał Stankiewicz

    Zarząd: 

    Sebastian Juszczak - Prezes Zarządu

    Marcelina Sługocka - Wiceprezes Zarządu, Skarbnik 

    Jakub Czekała - Wiceprezes Zarządu 

    Weronika Wojturska - Sekretarz

  • Rada Kół Naukowych WPiA UW

    Prezydium w roku akademickim 2019/2020
    Hubert Taładaj - Przewodniczący
    Krzysztof Jaworski - Wiceprzewodniczący
    Monika Świderska - Wiceprzewodnicząca

     

    Dobrowolne porozumienie kół naukowych działających przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, funkcjonujące od roku akademickiego 2002/2003. W ramach RKN działają trzy organy: Zgromadzenie Prezesów (najwyższy organ Rady, w którego skład wchodzą przedstawiciele wszystkich kół naukowych Wydziału), Prezydium (do niego należą sprawy nienależące do kompetencji innych organów, m.in. przeprowadzanie podziałów środków finansowych na rzecz studenckiego ruchu naukowego) i Komisja Rewizyjna (czuwa nad realizacją uchwał Zgromadzenia Prezesów i Prezydium oraz ocenia działalność Prezydium w procedurze udzielenia absolutorium przez Zgromadzenie Prezesów).

  • Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dyplomacji i Prawa

    dr hab. Aleksander Gubrynowicz

    Zarząd:

    Jakub Jaros - Prezes Zarządu,
    Dominik Światkowski - Wiceprezes Zarządu,
    Kinga Grzelczak - Pełnomocnik ds. naukowych
    Mateusz Pawlikowski - Sekretarz
    Maciej Teodorczyk - Skarbnik

     

    Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dyplomacji i Prawa, działające nieprzerwanie od 2006 roku, od początku swojej działalności za swój podstawowy cel uznaje promowanie wszelkiej wiedzy związanej z szeroko pojętą sztuką dyplomacji, a także implikacjami, jakie może ona kreować dla innych dziedzin nauki. Dzięki wsparciu Opiekuna Koła, dr. hab. Aleksandra Gubrynowicza, adiunkta w Instytucie Prawa Międzynarodowego WPiA UW, organizacja rozmaitych projektów z pogranicza prawa i dyplomacji cechuje się świetnym podłożem merytorycznym, a sam ich przebieg oraz poruszenie, jakie wywołują, są dowodem niesłabnącego zainteresowania podejmowaną tematyką, czego dowodzi również ciągły napływ nowych członków, wyrażających chęć prowadzenia swojego naukowego i zawodowego rozwoju właśnie w oparciu o działalność w Kole.

  • Koło Naukowe Cyberprzestrzeni i Social Media

    dr hab. Arwid Mednis

    Zarząd: 

    Szymon Piotrowski — Prezes Zarządu
    Olga Cabak — Wiceprezes ds. współpracy zewnętrznej
    Kuba Obuchowski — Wiceprezes ds. public relations
    Ewa Gutkowska — Wiceprezes ds. merytorycznych
    Jan Krajewski — Sekretarz Zarządu

     

    Koło Naukowe Cyberprzestrzeni i Social Media skupia się na szeroko pojętej tematyce sfery, w której prawo spotyka się z internetem. W swojej działalności poruszamy przede wszystkim tematy takie jak: prywatność w sieci, cyberbezpieczeństwo, mechanizmy profilowania, świadome korzystanie z internetu. Zdajemy sobie także sprawę z problemów społecznych, jakie implikuje normowanie (lub nie) cyberprzestrzeni, i staramy się zajmować się również nimi. Do wszystkich omawianych zagadnień podchodzimy szeroko, bo wierzymy, że aby zrozumieć dobrze świat internetu, należy poznać go z różnych perspektyw, nie tylko tej stricte prawniczej.

  • Koło Naukowe In Altum

    prof. ucz. dr hab. Tatiana Chauvin

    Zarząd:

    Hubert Taładaj - Prezes
    Jakub Brejdak - I Wiceprezes
    Agnieszka Wójcik - II Wiceprezes
    Adam Alaszkiewicz - Sekretarz Generalny
    Karol Wojtas - Skarbnik
    Daniel Bator, Maciej Furmanek, Anna Molenda, Joanna Piskorz - Członkowie Zarządu

     

    Koło Naukowe In Altum to inicjatywa studencka zajmująca się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego oraz merytorycznej i rzetelnej debaty publicznej, działająca przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Koło istnieje od 13 listopada 2017 r. - w ramach swojej dotychczasowej działalności organizowało liczne spotkania merytoryczne ze znakomitymi gośćmi o zróżnicowanej tematyce prawnej i społecznej, debaty oksfordzkie i warsztaty dla olimpijczyków z wiedzy o społeczeństwie.

  • Koło Naukowe Komparatystyki Prawniczej

    prof. ucz. dr hab. Ryszard Piotrowski

    Zarząd: 

    Szymon Grzeszyk - Prezes
    Joanna Rutkowska - Wiceprezes
    Piotr Brzostek - Skabnik
    Julia Sochacka - Sekretarz
    Maria Kozłowska - Członek Zarządu

     

    Nasza organizacja zrzesza osoby zainteresowane prawem, a szczególnie patrzeniem na nie w nieco szerszym kontekście. Celem inicjatywy jest popularyzacja porównawczych studiów nad prawem, a także zwiększenie potencjału naukowego wydziału, m.in. poprzez organizację licznych spotkań z interesującymi gośćmi, podejmowanie się pisania artykułów naukowych, branie udziału w konferencjach czy też organizację własnych konferencji.

  • Koło Naukowe Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu

    dr Rafał Morek

    Zarząd:

    Prezes: Emilia Banaś
    Wiceprezes: Agata Motyka
    Wiceprezes: Aleksandra Lipowska
    Skarbnik: Magdalena Gaca
    Sekretarz: Tadeusz Pyzel

     

    Jedna z największych i najstarszych organizacji studenckich na Wydziale Prawa i Administracji UW, zajmująca się szeroko rozumianą problematyką alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). Koło organizuje regularne, cotygodniowe spotkania, na których rozgrywane są symulacje negocjacji. 

  • Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej Ius et Civitas

    prof. dr hab. Adam Bosiacki

    Zarząd:

    Prezes - Kamil Słomiński
    Wiceprezes ds. finansowych - Krzysztof Jaworski
    Wiceprezes ds. organizacyjnych - Krzysztof Osiński

     

    Koło Naukowe Ius et Civitas należy do najstarszych na Wydziale. Organizujemy spotkania i konferencje dotyczące zagadnień związanych z doktrynami polityczno-prawnymi. Stawiamy na aktywny rozwój naukowy.

  • Koło Naukowe Ochrony Konkurencji i Konsumentów

    prof. ucz. dr hab. Cezary Banasiński

    Zarząd:

    Jan Siesicki - Prezes Zarządu
    Magdalena Żalińska - Wiceprezes Zarządu
    Paulina Alicja Wieteska - Wiceprezes Zarządu
    Karol Kanclerz - Członek Zarządu
    Jakub Sobieski - Członek Zarządu

     

    Celem naszej działalności jest propagowanie tej prężnie rozwijającej się dziedziny prawa. Naszym założeniem jest nie tylko poświecenie uwagi teoretycznym aspektom prawa ochrony konkurencji i konsumentów, ale przede wszystkim położenie nacisku na rozwój praktycznych umiejętności, szczególnie istotnych z punktu widzenia przyszłej praktyki zawodowej.

  • Koło Naukowe Prawa Bankowego

    prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz

    Zarząd: 

    Aleksandra Grześkowiak - Prezes Zarządu
    Katarzyna Bukalska - Wiceprezes Zarządu ds. Finansów
    Filip Książczak - Wiceprezes Zarządu ds. Logistyki
    Paulina Kucharska - Członek Zarządu ds. PR
    Filip Sobociński - Członek Zarządu ds. Marketingu

     

    Koło Naukowe Prawa Bankowego, założone w 2002 roku, jest obecnie jednym z największych kół naukowych działających na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Długoletnia tradycja, profesjonalizm oraz wysoki poziom merytoryczny organizowanych wydarzeń pozwalają nam cieszyć się dużą rozpoznawalnością w środowisku akademickim oraz biznesowym. W swojej działalności współpracujemy z największymi kancelariami prawnymi, bankami i instytucjami publicznymi, czego efektem są liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania organizowane w ramach projektów: ABC Prawa Bankowego, Akademia Prawa Bankowego, Projekt Kariera, a także podczas Kongresu Prawa Bankowego i Technologii Finansowych.

     

    Dodatkowy opiekun KN: dr Paweł Widawski

  • Koło Naukowe Prawa Europejskiego

    prof. ucz. dr hab. Anna Zawidzka-Łojek

    Zarząd:

    Monika Woźniak - Prezeska
    Ariel Sławiński, Hubert Taładaj - Wiceprezesi
    Justyna Kanas, Karolina Szymońska - Członkinie Zarządu
    Witold Janas - Członek Zarządu

     

    Skupiamy studentów zainteresowanych prawem Unii Europejskiej i jej państw członkowskich. Naszym celem jest kształtowanie świadomości prawnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa europejskiego. Podejmujemy działania naukowe na forum Uniwersytetu Warszawskiego, ale staramy się także współpracować z instytucjami zajmującymi się problemami europejskimi.

  • Koło Naukowe Prawa Francuskiego i Romańskiej Kultury Prawnej

    prof. ucz. dr hab. Tatiana Chauvin

    Zarząd:

    Natalia Gałązka - prezes

    Paulina Perkowska - wiceprezes 

    Dominik Światkowski - wiceprezes 

    Weronika Kuzara - sekretarz

    Magdalena Oleksik - skarbnik

     

    Koło Naukowe Prawa Francuskiego i Romańskiej Kultury Prawnej powstało w roku akademickim 2010/2011, a po reaktywacji w 2017 roku wróciło z jeszcze większą energią do działania i nowymi pomysłami. Organizujemy spotkania i wykłady o charakterze komparatystycznym z praktykami renomowanych kancelarii oraz przedstawicielami kadry akademickiej. Koło Naukowe Prawa Francuskiego i Romańskiej Kultury Prawnej zauważa potrzebę poznawania i podejmowania prób rozwiązania dylematów prawnych powstających w oparciu o różne systemy prawne w celu dostrzeżenia skutków istniejących różnic na gruncie praktyki i chce stworzyć pole do dyskusji na ten temat na Uniwersytecie Warszawskim.

  • Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Legislator"

    prof. dr hab. Marek Zubik

    Zarząd: 

    Kamil Kapica - Prezes Zarządu
    Jakub Ferek - Wiceprezes Zarządu
    Katarzyna Cłapińska - Sekretarz
    Michał Ilasz - Członek Zarządu 

     

    KNPK Legislator jest inicjatywą zrzeszającą studentów zainteresowanych prawem konstytucyjnym, wyborczym oraz procesem legislacyjnym. Poprzez organizację spotkań merytorycznych, seminariów badawczych oraz działalność naukową, Legislator porusza najbardziej aktualne problemy konstytucjonalizmu i bieżącej debaty publicznej. Założyciel Ogólnopolskiej Rady Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego oraz inicjator Zjazdów Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego. 

    Dodatkowy opiekun: dr Jan Podkowik

  • Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego "Ius et Medicina"

    prof. ucz. dr hab. Maria Boratyńska

    Zarząd:

    Anna Purchała - Prezes
    Aleksandra Michalska - Wiceprezes oraz Sekretarz 
    Bartłomiej Gorczycki - Skarbnik

     

    Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego „Ius et Medicina” zrzesza studentów zainteresowanych szeroko pojętym prawem medycznym i farmaceutycznym. Współpracuje z innymi kołami naukowymi zarówno z Uniwersytetu Warszawskiego jak i WUMu oraz kancelariami i firmami farmaceutycznymi. Spotkania organizowane są w formie wykładów oraz warsztatów.

  • Koło Naukowe Prawa Pracy WPiA UW

    prof. ucz. dr hab. Michał Raczkowski

    Zarząd:

    Paulina Wolszczak - Prezeska
    Kacper Królikowski - Wiceprezes
    Anna Czeboćko - Wiceprezeska
    Artur Wojtyński - Wiceprezes

     

    Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie i promocja wiedzy z zakresu polskiego i europejskiego prawa pracy.  Cel ten chcemy osiągać poprzez wspólne badanie, analizę i dyskusję nad obecnymi i projektowanymi rozwiązaniami wpływającymi na kształt prawa pracy w Polsce.

  • Koło Naukowe Prawa Procesowego

    prof. dr hab. Maria Rogacka-Rzewnicka

    Zarząd:

    Arkadiusz Domasat (Prezes Zarządu KNPProces)

    Gabriela Gracjasz (Wiceprezeska ds. Procesu Karnego)

     Aleksander Leszczyński (Wiceprezes ds. Procesu Cywilnego)

     Marta Czekalska (Sekretarz i Skarbnik)

     

    Koło Naukowe Prawa Procesowego WPiA UW swoją działalnością naukową obejmuje proces karny oraz postępowanie cywilne. Umożliwia studentom oraz studentkom prawa pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności poprzez organizację warsztatów, spotkań z przedstawicielami zawodów prawniczych oraz przeprowadzanie symulacji rozpraw i posiedzeń. Do tradycji Koła należy również organizowanie Ogólnopolskiej Konferencji Karnoprocesowej.

     

    Opiekun dodatkowy: 

    prof. dr hab. Karol Weitz
    dr Marcin Cieśliński
    dr Katarzyna Girdwoyń
    dr Aleksandra Orzeł-Jakubowska

     

  • Studenckie Koło Naukowe im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit

    prof. ucz. dr hab. Jakub Urbanik

    Antonina Dębska - Prezeska Koła
    Zuzanna Nowicka - Wiceprezeska Koła
    Dominika Kuna - Administratorka Koła
    Aleksandra Musiał - Skarbniczka Koła
    Alicja Rojan - Członkini Zarządu Koła

     

    Studenckie Koło Naukowe im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit działa na Uniwersytecie Warszawskim od roku akademickiego 2017/2018. Zajmujemy się prawami człowieka, tworzymy przestrzeń do dyskusji na społecznie istotne tematy (cykl spotkań "Na gruncie Uniwersytetu").

  • Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych

    prof. dr hab. Aleksander Chłopecki

    Prezes - Bartosz Rytel;
    Wiceprezes - Jan Ośka;
    Wiceprezes - Michał Tokarz,
    Członek Zarządu - Paulina Rudzińska,
    Członek Zarządu - Marlena Kudła,
    Członek Zarządu - Konrad Nazarowski

     

    Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych od przeszło 10 lat przyciąga studentów zainteresowanych tematyką regulacji transakcji M&A, funduszy inwestycyjnych, instrumentów finansowych czy private equity.  Dzięki zapałowi członków oraz nieocenionemu wsparciu Kancelarii Partnerskich w ubiegłych latach z powodzeniem udało się zorganizować projekty takie jak: Rynkologia, Corporate Law Academy oraz Turniej Prawa Rynków Kapitałowych. 

  • Koło Naukowe Studenckie Forum Praw Człowieka

    prof. ucz. dr hab. Marcin Wiącek

    Klaudia Kowalczyk – Prezeska
    Monika Woźniak – Wiceprezeska
    Martyna Pustoszkin – Sekretarz
    Aleksandra Kochman – Skarbniczka

     

    Koło Naukowe Studenckie Forum Praw Człowieka jest organizacją studencką powołaną do życia w 2007 r., działającą przy Wydziale Prawa i Administracji UW. Koło zrzesza studentki i studentów Uniwersytetu Warszawskiego zainteresowanych zdobywaniem i pogłębianiem interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu praw i wolności człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy prawniczej, a także rozważających w przyszłości pracę w organizacjach pozarządowych lub strukturach rządowych bądź międzynarodowych zajmujących się ochroną praw człowieka. 

  • Koło Naukowe Ubezpieczeń Społecznych i Gospodarczych

    dr hab. Magdalena Szczepańska

    Jan Wojciechowski prezes Koła
    Kamil Słomiński wiceprezes do spraw ubezpieczeń społecznych i sekretarz Koła
    Jakub Wysocki wiceprezes do spraw ubezpieczeń gospodarczych
    Pauliny Czeredys wiceprezes do spraw promocji
    Magdalenę Dobosz wiceprezes do spraw finansowych

     

    KoNUSiG działa od 2007 r. Zajmujemy się ubezpieczeniami gospodarczymi i społecznymi. Rozwijamy swoje zainteresowania i pogłębiamy wiedzę poprzez spotkania z ekspertami, dyskusje, wyjazdy na konferencje i publikacje. Staramy się wspierać Katedrę Prawa Ubezpieczeń w organizacji wydarzeń i realizacji projektów naukowych, a także pomagać studentom w przygotowaniach do egzaminu z prawa ubezpieczeń społecznych. Jesteśmy otwarci na współpracę i zapraszamy wszystkich w nasze szeregi! :)

  • Koło Naukowe Prawa Sportowego "Ius et Sport"

    prof. ucz. dr hab. Andrzej Wach

    Michał Liszka - prezes zarządu,
    Hubert Taładaj - viceprezes,
    Piotr Iwańczyk - viceprezes,
    Adam Mikoś - członek zarządu,
    Jakub Osuch - członek zarządu,
    Jakub Trojanowski - członek zarządu,
    Artur Sadowski - członek zarządu

     

    Grupa pasjonatów łącząca swoje zainteresowanie sportem ze swoim przyszłym zawodem. Dążymy do popularyzacji prawa sportowego oraz zwiększenia świadomości prawnej na rynku sportowym. Staramy się jednak patrzeć na sport szeroko, nie tylko od strony prawnej, ale również z punktu widzenia samych sportowców, dziennikarzy, agentów, prezesów klubów i związków,czy osób funkcyjnych wpływających na kształt współczesnej rywalizacji sportowej.

     

    Dodatkowy opiekun naukowy koła:
    dr Karolina Tetłak

  • Studenckie Stowarzyszenie Etyki Prawniczej

    dr Paweł Skuczyński

    Kacper Nowacki (prezes)
    Jan Podgórski (wiceprezes)
    Zuzanna Marciniak (sekretarz)
    Jeremi Wnorowski (skarbnik)
    Maksymilian Materkowski (członek zarządu)
    Jakub Skibiński (członek zarządu)

     

    Celem Studenckiego Stowarzyszenia Etyki Prawniczej jest szerzenie kultury prawnej oraz upowszechnianie etyki prawniczej wśród studentów prawa.

  • LAW & ART

    Magdalena Komorowska (Prezeska Zarządu),
    Karolina Miłkowska (Wiceprezeska Zarządu),
    Kamil Siekierzyński (Sekretarz Zarządu),
    Karolina Ponikowska (Skarbniczka Zarządu),
    Małgorzata Król (Członkini Zarządu),
    Katarzyna Cłapińska (Członkini Zarządu)

     

    Interdyscyplinarny projekt naukowy pogłębiający wiedzę z pogranicza prawa, sztuki i ekonomii skierowany do studentów i doktorantów prawa, historii sztuki, ekonomii oraz studentów uczelni artystycznych. 

     

    Opiekun naukowy koła:
    dr Kamil Kopania

  • Koło Naukowe Własności Intelektualnej WPIA UW

    prof. dr hab. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska

    Zarząd:
    Aleksandra Janas (Prezes Zarządu),
    Magdalena Piśko (Wiceprezes Zarządu),
    Weronika Judka, Magdalena Koneczna, Kacper Manasterski, Daria Siembida, Zofia Szewczuk (Członkowie Zarządu)

     

    Celem naszego Koła jest organizowanie i rozwijanie życia naukowego, propagowanie i pogłębianie wiedzy prawniczej z zakresu szeroko rozumianej własności intelektualnej, szerzenie kultury prawnej oraz uświadamianie społeczności studenckiej potrzeby poszanowania praw własności intelektualnej.
    Tematem działalności Koła jest ochrona dóbr niematerialnych, prawo autorskie, prawo własności przemysłowej, prawo konkurencji, prawo nowych technologii, Internetu, IT a także prawo telekomunikacyjne, prawo reklamy i  e-biznesu.
    W ramach działalności Koła organizujemy spotkania naukowe, konferencje naukowe, seminaria, szkolenia i warsztaty oraz nieodłącznie związany ogólnopolski konkurs z wiedzy o prawie własności intelektualnej – IP Challenge.

  • Koło Naukowe Białego Wywiadu

    prof. ucz. dr hab. Paweł Waszkiewicz

    Zarząd:
    Katarzyna Bayer - Prezes Zarządu
    Marta Czekalska - Wiceprezes Zarządu
    Stanisław Rabczuk - Sekretarz 
    Paulina Kargul - Skarbnik
    Hubert Dębniak - Członek Zarządu

     

    Koło Naukowe Białego Wywiadu skupia studentów zainteresowanych tematyką open-source intelligence oraz wykorzystywaniem mediów społecznościowych w pozyskiwaniu informacji. Uważamy, że w pracy współczesnego prawnika niezbędne jest sięganie do narzędzi pozwalających w prosty sposób zdobycie informacji uwiarygadniających własne tezy i strategie sądowe. Z uwagi na rozwój mediów społecznościowych zwracamy również szczególną uwagę na wpływ świata wirtualnego na sądową rzeczywistość. Koło cyklicznie organizuje wykłady oraz spotkania z teoretykami i praktykami opowiadającymi o swojej pracy, która często przenika się lub jest ściśle związana z zawodami prawniczymi. Jednocześnie poprzez warsztaty staramy się popularyzować wiedzę, jak dbać o własne bezpieczeństwo i prywatność w sieci.

  • Kryminologiczne Koło Naukowe im. Stanisława Batawii

    dr Agnieszka Gutkowska

    Zarząd:
    Prezes: Emilia Jankiewicz
    Wiceprezes: Aleksandra Mirecka
    Wiceprezes: Beata Wilczopolska
    Sekretarz: Julia Szcześniak
    Członek : Wiktor Wojnar
    Członek: Aleksandra Krupa
    Członek: Gabriela Pendras

     

    Celem naszego Koła jest pogłębianie wiedzy w zakresie: kryminologii, kryminalistyki, prawa karnego oraz innych nauk pokrewnych. Cenimy sobie osobiste zaangażowanie wszystkich członków naszego Koła. Dbamy o przyjazną i sprzyjającą integracji atmosferę.

     

    Dodatkowy opiekun naukowy koła:
    dr Małgorzata Dziewanowska

  • Koło Naukowe Zespół Prawa Latynoamerykańskiego

    dr Karolina Tetłak

    Zarząd:
    Anna Urbaniak - Prezes
    Małgorzata Żuk - Wiceprezes
    Kacper Iwanowski - Wiceprezes

     

    W ramach Zespołu Prawa Latynoamerykańskiego tworzymy projekt Warsaw Latin Convention. Działalność WLC opieramy na trzech filarach: prawniczym, gospodarczym i społecznym. Naszym celem jest promocja i rozwój relacji prawno-gospodarczych oraz akademickich pomiędzy instytucjami, przedsiębiorcami oraz kancelariami w Polsce i Ameryce Łacińskiej.

     

    Dodatkowy opiekun naukowy koła:
    dr Piotr Grzebyk

  • Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii WPiA UW

    prof. dr hab. Wojciech Kocot

    Zarząd:
    Magdalena Piśko - Prezes,
    Kacper Manasterski – Wiceprezes,
    Monika Gac – Członkini zarządu,
    Zuzanna Choińska - Członkini zarządu,
    Jan Duthel - Członek zarządu,
    Mikołaj Ostoja-Ciemny - Członek zarządu.

     

    Nasze Koło zajmuje się zastosowaniami nowych technologii oraz badaniem regulacji prawnych z nimi związanych. Podejmuje między innymi takie zagadnienia jak blockchain, Big Data, cyberbezpieczeństwo, E-sport, Internet Rzeczy, FinTech, AI, czy cloud computing. 
    W ramach działalności organizujemy spotkania otwarte z ekspertami, konferencje i wyjazdy na wydarzenia. 

  • Koło Naukowe Historii Prawa „Iustitias Vestras Iudicabo”

    dr Andrzej Bielecki

    Zarząd:

    Błażej Bawolik - Prezes
    Igor Łapin - Wiceprezes
    Przemysław Majkowski - Sekretarz
    Daniel Grandys - Skarbnik
    Piotr Romaniuk - członek Zarządu

     

    Nasze Koło ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu historii prawa polskiego i powszechnej historii państwa i prawa.
    W tym celu organizujemy spotkania merytoryczne na naszym Wydziale i prowadzimy działalność w mediach społecznościowych.

  • Koło Naukowe Prawa Spółek

    Członkowie zarządu:

    Mateusz Sus- Prezes Koła

    Konrad Grussy- Wiceprezes Koła

    Tina Karwowska- Wiceprezes Koła

    Jakub Sitarski- Skarbnik

    Bartosz Tulej- Sekretarz

    Anna Molenda- Członkini

     

    Koło Naukowe Prawa Spółek działające na Wydziale Prawa i Administracji UW jest organizacją studencką przyciągającą studentów zainteresowanych zarówno tematyką spółek prawa handlowego, jak i zagadnieniami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Dzięki pomocy nauczycieli akademickich oraz licznych kancelarii organizujemy spotkania o różnorodnej tematyce, które mają pogłębić wiedzę studentów oraz umożliwić im skonfrontowanie wiedzy teoretycznej, jaką nabywa się na studiach, z doświadczeniami praktyków. Koło prócz organizacji pojedynczych spotkań i warsztatów organizuje również całe cykle tematyczne oraz ogólnopolskie konferencje poświęcone prawu spółek.

     

     

    Opiekunowie koła:

    Dr hab. Dominika Wajda

    Prof. dr hab. Adam Opalski

  • Koło Naukowe Praw Zwierząt

    dr Anna Zientara

    Zarząd:

    Prezeska: Adrianna Bluszcz 
    Prezeska: Alicja Kucharska 
    Wiceprezeska: Weronika Kucharczyk 
    Skarbniczka: Alicja Cyra 
    Sekretarka: Marta Bizan 
    Członkini: Kinga Starobrat 
    Członkini: Antonina Mierzejewska

     

    Koło Naukowe Praw Zwierząt skupia studentów i studentki zainteresowanych ochroną praw zwierząt i związaną z tym legislacją. Naszym celem jest analiza i debata nad problemami regulacji prawnych oraz zwiększanie świadomości prawnej w tej dziedzinie. Organizujemy spotkania naukowe, konferencje, seminaria i warsztaty, współpracując z ekspertami i ekspertkami, organizacjami pozarządowymi i kancelariami prawnymi. Aktywnie uczestniczymy w kampaniach edukacyjnych, promując prawa zwierząt i odpowiedzialną opiekę. Zapraszamy wszystkich studentów oraz studentki do dołączenia do naszego Koła i wspólnego działania na rzecz poprawy losu zwierząt poprzez prawo i edukację.

  • Utriusque Iuris

    dr hab. Jan Rudnicki

    Koło naukowe prawa rzymskiego i kanonicznego "Utriusque Iuris" jest drugim najstarszym kołem na WPiA UW, działa nieprzerwanie już od 1997 r. W niemal każdą środę odbywają się spotkania merytoryczne poświęcone tematyce szeroko rozumianego prawa prywatnego i nie tylko. Do tradycji koła należy również organizowanie konkursu prawa rzymskiego Ius Controversum oraz obozu zerowego "Poronin" dla nowo przyjętych studentów, a także spotkań o charakterze integracyjnym dla wszystkich członków, sympatyków koła i zainteresowanych.

     

    Skład zarządu:

    Prezes - Paulina Golańska

    Wiceprezes - Maria Lipiec

    Wiceprezes - Eliza Chojecka

    Sekretarz - Maciej Wilk

    Skarbnik - ALeksandra Sitkiewicz

    Członek zarządu - Joanna Głowacka

  • Koło Naukowe Niemieckiej Myśli Prawnej

    prof. ucz. dr hab. Adam Szafrański prof. ucz. dr hab. Łukasz Żelechowski

    W marcu 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego powstało Koło Naukowe Niemieckiej Myśli Prawnej. Statutowymi celami naszego Koła są: pogłębianie i popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, a także doktryn prawnych i judykatury krajów niemieckojęzycznych oraz szerzenie kultury prawnej. Cele te zamierzamy realizować poprzez organizację prelekcji, konferencji naukowych, warsztatów oraz innych projektów merytorycznych.

  • Koło Naukowe Proces karny w praktyce

    Zarząd:

    Bartosz Dąbrowa - Prezes Zarządu

    Agata Starkowska - Wiceprezeska Zarządu

    Hubert Wróbel - Wiceprezes Zarządu

    Piotr Dalczyński - Sekretarz Zarządu

    Anna Kaczmarek - Członkini Zarządu

    Aleksandra Sitkiewicz - Członkini Zarządu

    Norbert Zarosa - Członek Zarządu

     

    Celem naszego koła jest promowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu prawa karnego procesowego zarówno wśród Członków/Członkiń Koła jak i społeczności akademickiej, a także poszerzanie wiedzy z dziedzin pokrewnych, w szczególności prawa karnego materialnego, kryminalistyki, kryminologii i medycyny sądowej. 

     

    W ramach działalności koła naukowego będziemy skupiać się na rozwijaniu umiejętności praktycznych poprzez ciekawe warsztaty, symulacje czy wizyty studyjne!

  • Studenckie Koło Nauk Penalnych

    dr hab. Magdalena Błaszczyk

    Zarząd:
    Agata Starkowska - I prezes
    Jakub Cugier - II prezes
    Aleksandra Zalewska - wiceprezes 
    Karolina Kałęka - sekretarz
    Norbert Zarosa - skarbnik 

  • Koło Naukowe Zawodów Prawniczych

    prof. ucz. dr hab. Tadeusz Zembrzuski

    Zarząd:

    Prezes – Jędrzej Ćwikowski
    Wiceprezes ds. współpracy adwokackiej – Jan Góra
    Wiceprezes ds. współpracy radcowskiej – Mikołaj Matusiak
    Wiceprezes ds. współpracy komorniczej – Karolina Hilt
    Wiceprezes ds. współpracy notarialnej – Martyna Buko
    Członek Zarządu ds. PR/social mediów – Magdalena Cegiełka, Bartosz Buniowski
    Sekretarz/skarbnik – Maciej Narożny

     

    Opis:

    Koło Naukowe Zawodów Prawniczych utworzono w związku z nawiązaniem i pogłębianiem współpracy WPiA UW z prawniczymi samorządami zawodowymi - adwokatów, radców prawnych, komorników sądowych i notariuszy. Głównym celem działalności Koła jest wzmocnienie relacji między społecznością studencką a środowiskiem samorządowym, aby już w trakcie studiów prawniczych możliwe stało się poznanie uwarunkowań i realiów pracy prawników wykonujących poszczególne zawody prawnicze, a po studiach –świadome i przemyślane dokonanie wyboru drogi zawodowej. Koło realizuje swoje cele w szczególności przez organizowanie różnorodnych spotkań studentów z przedstawicielami samorządów i  i koordynację udziału studentów w wybranych zajęciach na aplikacjach zawodowych.

  • Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin

    Skład zarządu 2023/24:  

    Przewodnicząca - Zuzanna Pudło
    Wiceprzewodnicząca - Maria Kłusek
    Wiceprzewodniczący - Mateusz Kulig
    Skarbnik - Maria Czarnik
    Sekretarz - Zofia Juszczyk
    Sekretarz - Aleksandra Korniluk



    Głównym celem koła jest pogłębianie wiedzy jego członków o prawie, ekonomii i kulturze Państwa Środka, a także pielęgnowanie współpracy polsko-chińskiej. Założenia projektu realizowane są poprzez uczestnictwo, a także organizację wraz z uczelnią partnerską po stronie chińskiej konferencji naukowych, wykładów, warsztatów i międzynarodowej wymiany studenckiej.

  • Koło Naukowe Prawa Podatkowego

    prof. dr hab. Witold Modzelewski

    Koło Naukowe Prawa Podatkowego UW, działa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego od 1999 roku. Opiekunem Koła jest prof. Witold Modzelewski. Organizujemy spotkania merytoryczne we współpracy z Katedrą Prawa Finansowego UW, jak również z kancelariami prawnymi czy podmiotami z branży konsultingowej. Ponadto nawiązujemy współpracę z kołami naukowymi prawa podatkowego z innych uczelni w ramach projektu „Mosty podatkowe”, a także należymy do nowo powstającego stowarzyszenia zrzeszającego liczne uczelnie wyższe z całej Polski. Wspieramy również społeczność koła w znalezieniu praktyk z obszaru prawa podatkowego.

  • Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Azji Wschodniej

    dr hab. Piotr Grzebyk

    Skład zarządu 2023/24:  
    Przewodnicząca - Katarzyna Borowiec
    Wiceprzewodniczący - Grzegorz Wasielewski
    Skarbnik -  Aleksandra Korniluk
    Członkini zarządu - Maria Patorska
    Członek zarządu - Mateusz Kulig

     

    Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Azji Wschodniej, którego głownym projektem jest Asia Pacific-Poland Association (APPA), zrzesza studentów pragnacych poszerzyć wiedzę na temat Azji Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem HongKongu. Skupiamy się między innymi na rozwoju gospodarczym, społecznym oraz prawnym krajów Azji Wschodniej. W ramach działań koła tworzymy interesujące spotkania zgłębiające się w powyższą tematykę. Zależy nam też na wskazaniu jak Polska może nawiązywać relacje z Azją Wschodnią i jak oba regiony mogą uczyć się od siebie w różnych aspektach życia.