Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Aktualności

Prace z egzaminu z prawa rodzinnego i spadkowego w terminie zerowym (17 stycznia 2025 r.) udostępniane będą na dyżurze dr Antoniny Chłopeckiej 30 stycznia 2025 r. o godz. 17:00, pokój 402 (Collegium Iuridicum I). W celu skorzystania z prawa do wglądu do pracy nie trzeba składać żadnego wniosku – wystarczy stawić się na dyżurze. 


Egzaminatorzy z prawa cywilnego - prawa spadkowego i rodzinnego gorąco zachęcają PT Studentów do rozważenia zapisywania się na ten przedmiot najwcześniej na czwartym roku studiów, po złożonym egzaminie z prawa zobowiązań. Wiedza z prawa zobowiązań jest wysoce pożądana - jako podstawa merytoryczna - w toku opanowania materii należącej do wykładu prawa spadkowego i rodzinnego.


Formularze z tematami prac magisterskich w formie edytowalnej proszę przesyłać mailem na adres sekretariatu: pc@wpia.uw.edu.pl


Zasady egzaminu z części ogólnej prawa cywilnego, prawa rzeczowego i dóbr niematerialnych w roku 2024/25 i następnych:
test jednokrotnego wyboru, cztery odpowiedzi na pytanie - jedna poprawna, 36 pytań, następnie 6 kazusów z odpowiedzią opisową, łączny czas egzaminu 72 minuty.

Zasady egzaminu z prawa zobowiązań w roku 2024/25 i następnych:
test jednokrotnego wyboru - 36 pytań (cztery odpowiedzi na każde z pytań - jedna poprawna), następnie 6 kazusów z odpowiedzią opisową. Łączny czas egzaminu - 72 minuty.

Zasady egzaminu pisemnego z prawa rodzinnego i spadkowego w roku 2024/25 i następnych:
test jednokrotnego wyboru, cztery odpowiedzi na pytanie - jedna poprawna, 36 pytań, następnie 4 kazusy z odpowiedzią opisową, łączny czas egzaminu 60 minut.

________________________

Punktacja:

Każda poprawna odpowiedź na pytanie testowe daje 1 punkt.
W przypadku każdego kazusu można otrzymać od 0 do 6 punktów.
Egzaminy komisyjne będą ustne.


Przykładowe pytania testowe oraz kazusy: